Londýn, Miláno, New York, Barcelona … Všetky hlavné svadobné zbierky novej sezóny boli prezentované takmer mesiac na týchto svadobných pódiách.
Aké sú hlavné trendy sezóny 2020?
Prvým a zrejmým trendom je objemnosť epochy Renesancie! Šaty tejto epochy stelesňujú fyzickosť a objemnosť, jej chvosty sú široké a symetrické a hlavná vec je pás a sukňa oblečenia, ktoré by mali byť v súlade s ostatnými, byť úmerné, v ich kombinácii by sa mal sledovať ideál „rovnováhy jednotlivých častí ľudského tela“.
V podstate, objemnosť v novej sezóne je uvedená v rukávoch a ramenách. Dizajnéri sa zameriavajú na vzdušnosť a ľahkosť tkanín a podčiarknutú jemnosť obrazu.

Druhú jasnú favoritku novej sezóny možno nazvať sukňu. A ak sa v uplynulých sezónach kládol dôraz na rukávy a rôzne interpretácie s nimi, potom v najbližšej sezóne nám väčšina dizajnérov ponúkne obrátiť našu pozornosť na sukňu. A tu sú aj jeho rôzne variácie: gaff, tucky, vrstvy, strihy a čo je najdôležitejšie – tkanina.

Ďalším jasným trendom sezóny budú strihy na sukniach. A tu je jeho hĺbka taká vysoká, že si ju sama dievča môže dovoliť. Vysoké strihy sú prezentované v takmer každej kolekcii, čo robí tento detail neporovnateľne populárnym.

Bundy a nohavice sú stále v trende. Tento typ svadobného oblečenia prezentuje každý rok väčšina dizajnérov, a ak v minulosti kolekcie boli legíny a nohavice, potom v novej sezóne návrhári ponúkajú široké nohavice, rozšírené nohavice a klasické nohavice. Bundy sú tiež prezentované v predĺženej verzii alebo v mierne skrátenom štýle „Сhanel“.

Trend ako perie je stále prítomný v zbierkach novej sezóny, ale v oveľa menších množstvách. Slávny dizajnér ZUHAIR MURAD v zbierke 2020 však tento prvok dekoru používa pomerne často a na pódiu v Barcelone dizajnérka CARLA RUIZ prezentovala s týmto prvkom takmer celú novú kolekciu.

„Anjelské krídla“ alebo lietajúce rukávy boli v podstate prezentované na európskych pódiách, zatiaľ čo v New Yorku takýto detail prakticky neexistoval.

Ďalším významným trendom sezóny 2020 je asymetria. Tento štýl je tento rok prezentovaný v živých a rozmanitých obrazoch. Dizajnérka Vera Wang predstavila svoju novú svadobnú kolekciu v tomto štýle a doplnila každý model oblečenia o úžasnú kvetinu.

Všeobecne platí, že romantický štýl tiež zostáva populárny. Jemné odtiene ružovej, broskyňovej, modrastej; Kvetinová téma – stále zaujímavá pre dizajnérov.

Je tiež potrebné poznamenať, že väčšina svadobných šiat pre novú sezónu boli prezentované v minimalistickom štýle. Stále viac dizajnérov uprednostňuje textílie; jeho ľahkosť a stručnosť, kvalita a harmónia. To neznamená, že čipka nie je populárna. Iste, čipka je niečo, čo je vždy populárne, ale štýl modernej nevesty sa veľmi líši pod vplyvom modernej módy a svetových trendov všeobecne.